מנפצים מיתוסים על עולם הסווינגינג

 עולם הסווינגינג התפתח בהדרגה בעיקר משנות ה-60 למאה ה-20. מחקרים אמריקאיים מצביעים על עלייה דרסטית באחוז הסווינגרים בשל המהפכה הטכנולוגית והשימוש באינטרנט. הקלילות שבה ניתן היום להכיר את עולם הסווינגינג מקרוב מביא הרבה אנשים להצטרף לקהילה ולהינות מהאפשרויות שהיא מקנה. אך יחד עם זאת, כמו לכל קהילה מתפתחת וגדולה- לסוונגרים תומכים, עדישים ומבקרים רבים - וקיימים הרבה מיתוסים וטיעונים שגויים שמופצים ברחבי האינטרנט ונאמרים בשיחות בין אנשים.. אנחנו החלטתנו לנפץ כמה מהם ולשים להם סוף!

סווינגינג זו בגידה.

מיתוס הנפוץ בקרב האנשים הרחוקים מעולם החילופים והצירופים. כאשר הם חושבים על סווינגינג- הם מתרכזים בעיקר באקט המיני עם אדם אחר שהוא לא בן/בת הזוג הנוכחי של אותו הסווינגר. אך בואו נחשוב מהי המשמעות של בגידה? הסתרה. אדם בוגד מסתיר מהפרטנר שלו את מעשיו ואת רגשותיו כלפי פרטנר/ית אחר/ת. זהו סוד גדול ופיל ענק בחדר, ההפך הגמור של מערכת יחסים שיכולה להביא זוג לעולם הסווינגינג. זוגות אשר מחשיבים את עצמם כסווינגרים דוגלים בפתיחות ונתינה הדדית, בפתרון קונפליקטים אחד עם השני, גיבוש דעה משותפת ואינם צריכים להסתיר את החשקים שלהם כלפי עצמם ואחרים. עולם הסווינגינג יכול לחזק את מערכת היחסים, כי לזוג כזה יש אופציה להיות פתוחים אחד כלפי השני ולקבל מקום נוח ונעים להישמע ולשמוע. וודאי שסווינגרים יכולים לבגוד אחד בשני, אך זהו ממש לא כלל שניתן לייחס לעולם הסווינגינג.

סווינגינג זו מערכת יחסים פתוחה.

קהילת הסווינגינג גדולה ושונה, אך רוב הזוגות שמגיעים להחלטה לצאת למסע כה מהנה, ארוך, קשה, מרגש ומעורר עוד אלפי חושים בדרך כלל נמצאים אחד עם השני לא מעט זמן ורוכשים מערכת יחסים יציבה ועמידה בה הם מרגישים "בבית". מערכות יחסים של סווינגרים לא שונות ממגון מערכות יחסים של אנשים מחוץ לקהילה, ההבדל הוא בהובי המשותף מסוג הסווינגינג. כל זוג מחליט לעצמו את כללי ההתנהגות- ביניהם האם הם נמצאים במערכת יחסים "פתוחה" בה הם יכולים להתפצל בחוויות המיניות- אך זוהי החלטה אישית של הזוג ואינה קשורה להיותם סווינגרים. 
משמעות הסווינג היא חילופי זוגות וציפורים בהם נמצאים הסווינגרים כזוג. במערכת יחסים פתוחה לעומת זאת, כל אחד מהפרטנרים מנהל חיים מיניים נפרדים. לזוג סווינגרים חוקי התנהגות וגבולות שהפרטנרים קובעים ביניהם, לכן אין להדביק על הסווינגרים סטיקר של מערכת יחסים פתוחה, אלא אם אמרו שהם נמצאים בכזאת.

סווינגרים עושים סקס קינקי.

לא כל הסווינגרים מחזיקים בבעלותם ארון של חפצי מין וחדר בדס"מ בבית ועושים סקס עטופים בלטקס. אלה שכן, אוהבים לעשות דברים "קינקיים" לא בגלל היותם סווינגרים, אלא כי הם בוחרים להתנסות בריגושים חדשים. חשוב להוסיף, שקינקי- זוהי לא הגדרה שלילית, אלא התנהגות מינית שאומנם חורגת מעבר לסטנדרטים, אבל סטנדרטים משתנים כל הזמן, לכן ההגדרה הטובה ביותר לקינקיות - היא התנסות בדברים חדשים ולא מוכרים שאנחנו חושקים בהם.

כל סווינגרים עושים חילופים מלאים.

כל הסווינגרים מגיעים לקהילה מסיבות שונות וברצון לממש פנטזיות מגוונות- ישנם כאלה שעיקר ההנאה שלכם מתבססת על לצפות בפרטנר עם אדם אחר, ישנם כאלה שרוצים לנסות תנוחות או אקטים מסויימים, כאלה שרוצים להתפצל ולחוות חוויה בצורה "סגורה"-כל אחד בחדר אחר, "לייט סווינג" מתייחס לחילופי זוגות רק למשחקים מקדימים ו/או סקס אוראלי וחזרה של הפרטנרים אחד לשני להמשך האקט וצפייה הדדית של הזוגות אחד בשני.. כמספר הזוגות כך מספר הפנזטיות, לכן לא ניתן להגיד שכל הסווינגרים עושים חילופים מלאים בין הפרטנרים לכל רמות האקטים. 
 

אנחנו מאחלים לכם חוויות מרתקות ולוהטות, נטולות שיפוט ומלאות באהבה!

צוות אתר הסווינגינג.

 

צצה לכם שאלה או שיש לכם הערה לגבי המאמר?

אנחנו נשמח לשמוע אותה- כתבו לנו ב"צור קשר" באתר.

חילופי זוגות - עשוי לעניין אותך